Göz Makyajı Temizleme Kozmetikleri

www.herseyce.com

Makyaj temizlemede daha çok yağ bazlı temizleyiciler tercih edilmektedir.

2)Sıkılaştırıcılar (Tonik): Cilt üzerinde dezenfeksiyon sağlar. Gözenekleri sıkılaştırır. Sebum salgısını kontrol altına alır.

Tonik Çeşitleri:

Alkol Oranı Yüksek Olan: Yağlı, karma, akne oluşumuna yatkın olan geniş gözenekli cild için kullanılır.

Alkol Oranı Düşük Olan: Kuru, hassas, ince yapılı ciltler içindir. İçerisinde hamamelis bitkisinin ekstresi vardır.

3)Nemlendiriciler: Cildi nemlendirerek yumuşatmak, cildin su tutma özelliğini destekleyen, cildin daha iyi ve sağlıklı görülmesini sağlayan ürünlerdir. Makyaj altına da kullanılır.

Çeşitleri:

Jel Şeklindekiler: Sulu jeller formunda olanlar yağlı cilt ve yaz mevsimlerinde kullanılır.

Yağlı Jeller: Kuru ve kış mevsiminde kullanılmasında uygundur.

Losyon Şeklinde Nemlendiriciler: Şeffaf, yarı şeffaf ve opak şeklindedir.

Yağ Oranı Yüksek: Kuru ciltler ve gece kullanımı için uygundur.

Yağ Oranı Az: Gündüz ve yağlı ciltler için uygundur.

Akneli ciltler için yağsız, içerisinde uçucu silikonlar olan çeşitleri de vardır.

Krem Şeklindekiler: Krem şeklindekiler yoğundur. İyi bir örtücülük sağlarlar. Nem dengesini korumak, nemlendirmek, yumuşatmak amacıyla kullanılır. Makyaj altı kremi olarak kullanılır.

Özel Bakım Kozmetikleri

Gece Kremleri: Cildin erken yaşlanmasını engelleyen cildin ihtiyacı olan maddeleri takviye eden ve uzun süre canlılık sağlayan ürünlerdir. Amacı elastin ve kolojen sağlamak, ince ve mimik karışıklıkların azaltmak ve açmak , cildin ihtiyacı olan vitamin ve enzimleri sağlamaktır.

Göz Çevresi Kozmetikleri:

Çeşitleri:

Göz Kremleri: Olgun ciltler için uygun olan yaşlanmaya karşı koruyan cildi nemlendiren yoğun formda ürünlerdir.

Göz Çevresi Jelleri: Genç ciltler için uygundur. Yoğun nem verir.

Göz Çevresi Ampulleri: Yoğun aktif madde içerir. Kırışıklık azaltıcı, gözaltı morluğu hafifletici ve gençleştirici özelliktedirler.

Göz Çevresi Pedleri: Kısa sürede hızlı etki eden dolaşımı hızlandıran, canlandıran tek kullanımlık pedlerdir.

Boyun Kremleri: Boyun ve dekolteye yönelik kırışıklık ve sarkmayı azaltmak, yaşlanmayı  geciktirmek için üretilmiş ürünlerdir. 40 yaş ve üzeri için önerilir.

Serum Ampul  Ve Kapsüller: Sıvı ve hafif yağ kıvamda konsantre ürünlerdir. Çok kısa sürede cilt üzerine etki ederler. Yoğun kuruluk, kırışıklık, sarkmalar, leke gibi sorunlarda etki gösterirler.

Çeşitleri: Kolejen, lipozom, enzim Q 10 gibi aktifler içerenler, cilde nem desteği sağlayanlar, cildin yağ dengesini ayarlayanlar, vitamin içerenler, yosun özleri içerenler, cilt hassasiyetini giderenler, cilt ani canlanmayı ve yenilemeyi sağlayanlar, cilt elastikiyetini ve sıkılığını sağlayanlar, cilt kırışıklıklarını onaranlar

Her gün haftada 1 – 2 kez ya da ayda 1 kez kullanılabilir.

Peelingler:

Ciltteki ölü deriyi aşındıran fiziksel soyma işlemi yapan ürünlerdir.

Çeşitleri:

Krem Peelingler: Derinlemesine temizlik sağlar. Ölü hücreleri daha iyi çıkarır. Masaj ile kon dolaşımını hızlandırır. Ancak akneli kuperozlu ciltlerde tercih  edilmemelidir.

Enzim Peelingler: Hassas ciltler için uygundur. Keten tohumu ve buğday özü bulunur.

Gomoj Peelingler: Her cilt tipi içindir ancak ovularak ya da soyularak çıkartıldığı için akneli hassas ya da lezyonlu ciltlere kullanılmamalıdır. Keratin yapısını inceltme özelliği vardır. ( Deri kalınlaşmasını engeller)

Maskeler: Cildin ve cildin gözeneklerini temizler içinde bulunan nemlendirici ve besleyici maddeler sayesinde deriyi nemlendiren, besleyen kozmetiklerdir.

Çeşitleri:

Kauçuk Esaslı Maskeler: Cildi film tabakası gibi örter. Yoğun nemlendirme sağlar. Ciltten soyularak uzaklaştırılır. Haftada 1 veya 2 kez uygulanabilir. 10 ile 30 dk beklenilebilir. ( Ayva tüyü olanlar için uygun değildir.)

Mum Esaslı Maskeler: Oda ısısında katı ve cilde ısıtılarak sürülen maskelerdir. Isı olduğu için hassas ve lekeli ciltler için uygun değildir. Olgun ciltlerde tercih edilmelidir.

Hidrokolloid Esaslı Maskeler: Akneli ve siyah noktalı ciltlerde uygun değildir. Her yerde kullanılır. Ciltteki kili emer. Toz halindedir. Ilık su ile karıştırılıp, cilde uygulanırlar. Sıvı ve katı jel gibi olabilirler. Yoğun nem sağlarlar. Akneli cilt haricinde her cilt tipi için uygundur.

Kil Esaslı Maskeler: Yüksek temizleme etkisi olan kurudukça ciltte sertleşen gerginleşen maskelerdir. Killerin içeriğine göre, renklerine göre kullanılabilir. Kuruduktan sonra ciltten ıslatılarak silinip çıkarılırlar.