Dermapen Nedir?

www.herseyce.com

Bölgesel uyarımlarla cilt hücrelerini harekete geçiren bir uygulama olarak bilinmektedir. Genişlemiş gözeneklerin dışında ince çizgi, kırışıklık, ağız etrafındaki sigara nedeniyle oluşmuş yaşlanma bulgularını azaltmak için kullanılmaktadır. İlk olarak 2012 yılında ABD’de en iyi cilt gençleştirme sistemi olarak seçilmesiyle dikkatleri üzerine çekmiş bir yöntemdir. Daha dinç bir görünüm elde etmek isteyenleri tercih ettiği bu yöntem akne ve suçiceği izlerinin gidermenin dışında çatlakların ve cerrahi operasyon sonrası izlerinin belirginliğini azaltmak içinde tercih edilmektedir. Çin tarihine kadar uzanan bu yöntem çin prenseslerine uygulanan mikroiğne sisteminin modern olarak geliştirilmiş bir örneğidir denebilir.

www.herseyce.com

Deri 3 tabakadan oluşmaktadır.Epidermis, dermis, hipodermis olarak bilinen bu katmanlar kendi aralarında da katmanlara ayrılır. Epidermis’in katmanları; stratum corneum, stratum lucidum, stratum granulosum, stratum spinosum, stratum basale olarak adlanmaktadır. Dermapen uygulaması cildin üst tabakası olan epidermise zarar vermeden dermis tabakasına kadar uygulanan bir yöntemdir. Dermapen uygulaması, özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde de rahatlıkla kullanılmaktadır. Yöntem tüm deri tipleri için uygundur.  Uygulamayı yapmadan önce cildinizin ihtiyacı olan moleküller tespit edilmelidir. Uygulama öncesi cildinizi makyajdan ve dışarıdan cildimize yapışan kirlerden temizlemek gerekir. Cildinizi dezenfekte ettikten sonra Dermapen cihazı kullanılmaya başlanır.  Cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneler (0,02 mm) deri yüzeyinde mikroskobik kanalların açılmasını sağlamaktadır. Dermapen derinliği ayarlanabilen iğneler ile saniyede yüz vuruş yapılabilmektedir. Yaklaşık olarak  30 – 40 dk.  Süren bir işlemdir. Cildin sıkılığını ve elastikiyetini sağlayan kollajen, elastik sentezi bu işlem sayesinde cilde sağlanmaktadır. Bu uygulama ile cilt lekeleri, akne izleri, geniş gözenekler ve mimiklerden doğan ufak kırışıklıklar kolaylıkla onarılmaktadır.

www.herseyce.com

 4 hafta ara ile minimum 4 seans olarak önerilen bu yöntem, hekim tarafından uygun görülen sürelerde tekrarlanabiliyor. 

Dermapen Nerede Uygulanır?

www.herseyce.com

Uygulamanızı yaz aylarında dahi rahatlıkla yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta 24 saat güneşi direk almamasıdır. Yaz ayında bu uygulamayı yaptırdığınızda güneş koruyucu kullanmadan dışarıya çıkmayın ve yüzünüzü güneşten koruyun.  Bu uygulama yanık, leke ya da iz oluşturma riski yoktur. Tüm deri tipleri için uygundur ve sorun yaşatmaz. Lazer ile cilt gençleştirme uygulanamayan koyu tenli hastalarda iyi bir alternatif olarak kullanılabilir. Boyun, kol içleri gibi bölgelerde burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgelerin tedavisinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bölgenin büyüklüğüne ve çapına bağlı olarak uygulama seans süreleri değişiklik gösterir. Cilt lekeleri ve akne gibi sorunlar için cilde derinlemesine etki edebilmesi için iğnelerin ucu uzatılırken, kırışıklıklar için cihaz kırışıklık yaşanan bölgede doğru orantılı bir şekilde ilerletilir.

Uygulama esnasında kullanılacak yağ,serum ve kremler önceden hazırlanarak cildin alt katmanlarına ulaşması sağlanır. Ciltte kızarıklık, şişme, yanma ve yanık gibi lekeler oluşmaz.

 • Alın bölgesi
 • Kaş bölgesi
 • Kaz ayağı
 • Göz altı torbaları
 • Yanak bölgesindeki akne ve skar izleri ile gözenekler
 • Üst dudak çizgileri
 • Çene bölgesi sarkıklıkları
 • Boyun ve çevresi
 • El,
 • Karın,
 • Ayak,
 • Bacak,
 • Saç,

Selülit bölgeleri gibi nerede ise her alana rahatlıkla uygulanabilir.          

Dermapen Kaç Seansta Sonuç Verir?

Cildin ihtiyacına göre değişiklik göstersede, 4 hafta ile minimum 4 seansta sonuca ulaşılabileceği bilinmektedir.  İşlemin tekrarlanması için ise hekim tarafından uygun görülen zaman diliminin daha doğru olacağını belirtelim.

Dermapen Zararları Nelerdir?

www.herseyce.com

Bu uygulamanın bazı rahatsızlıklara sahip kişilerde kullanılması sadece doktor onayı ile olmaktadır. Bunu dışında cilde herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Alerjik reaksiyonu bulunanlar,

•          Diyabet hastaları,

•          Cildinde iltihap bulunanlar.

Dermapen Uygulamasının Faydaları

•          Yüz mimiklerinden doğan ince çizgileri kısa sürede yok eder.

•          Cildin derinlemesine sıkılaşmasını ve gerginleşmesini sağlayarak, genç bir görünüme kavuşması sağlanır.

•          Akne ve sivilce izleri yok olur.

•          Cilt yüzeyinde, özellikle kalça ve karın bölgesinde oluşan çatlakların tedavisinde etkilidir.

•          Cilt kusurlarında hızlı iyileşme süreci yaşanır.

•          Her cilt tipine uygundur. Elbette önce cildin ihtiyacı belirlenmelidir.

•          Ciltte yer alan kolajen dokunun aktif hale gelmesine yardımcıdır.

•          Hamilelik lekesi, güneş ve yanık lekelerinde etkili çözümler sunar.

Tüm bunlarla beraber, cildin yenileme süresi kısalır, damarlarda kan akışı ve genişleme sağlanır. Doku onarımı sağlar ve uyuyan dokuları uyararak uyandırır.

.

Evde Dermapen Nasıl Yapılır?

www.herseyce.com

İlk etapta cildin ihtiyacı olan moleküller ve vitaminler belirlenmeli ve bu yönde doğru bir serum elde edilmelidir.  Akabinde iğne büyüklükleri belirlenmelidir.  Uygulama öncesi cildin iyice temizlenmesi en önemli aşamalardan biridir.  İltihaplı sivilce ve çıban gibi problemlerde bölgeye uygulanması kesinlikle tavsiye edilmez. Evde uygulayacağınız dermapen de kesinlikle iğne uzunluklarını dikkate almanız gerekir.

Dermapen uygulamasında, iğne uzunluğu 1.0 mm’den büyük olmamalıdır. Ev için en ideal uzunluk ise 0,25 mm, 0,5 mm ila 0,75 mm dir. Dermapeni kullanmadan önce hassasiyetinize bağlı olarak bir krem kullanmanız gerekir. Bu cildinizi uyuşturacağında işleminizi daha rahat yapabilirsiniz. Yüzünüze uyguladığınız ucu başka bir bölgenizde kullanmayın. Bu cildinizdeki sorunların başka yere taşınması anlamına gelir.

İşlem sonrasında gözle görülür bir şekilde farklılıklar mevcut olacaktır..