Dermaroller Nedir, Ne İşe Yarar?

www.herseyce.com

Silindir şeklinde olup üzerinde küçük iğneler olan bir cilt bakım aletidir. Dermapenin farklı bir versiyonu gibidir. Bu küçük mikro iğnelerin boyutu 0,5 ila 3 mm aralığında değişir. Kullanımı oldukça basittir. Ciltte mikro kanallar açarak ciltteki sorunları onarmaya çalışır. Açılan mikro kanallar sayesinde kullandığımız cilt bakım ürünlerinin etkinliği artar.

Dermaroller Hangi Cilt Sorunlarına Karşı Kullanılır?

o          Ciltteki lekeli bölgelere

o          Ciltteki çatlak oluşumuna karşı

o          Saç dökülmesi sorununa karşı

o          Göz altı morluklarında

o          Yaşlanma karşıtı önlem almak istendiğinde

o          Selülitli bölgelerde

o          Kırışıklığa karşı önlem alınmak istendiğinde rahatlıkla kullanılabilir.       

(0,5 mm yüz için özel geliştirilmiştir ve ev kullanımı için uygundur.)

Dermaroller Ne Kadar Süre Kullanılır?

Cilde kür halinde uygulanmaktadır. İlk dört hafta haftada bir-iki, sonraki aşamada iki haftada bir uygulanılması önerilir.

Dermaroller Sonrası Yapılması Gerekenler

Kullanıcının mutlaka bir cilt bakım ürünü kullanılması gerekir. Kullanılan Dermarollerların mutlaka dezenfekte edilmesi ve başkası tarafından kullanılmaması gerekir. Kişiye özel kalmalıdır. Dermaroller, vücutta en çok sarkma ve elastikiyet bozukluğu meydana gelebilecek olan bölgelerde uygulanmaktadır.Dermarollerin sahip olduğu iğneler; cildin üst tabakasında epidermise zarar vermeden delikler açar ve böylece cildi hafif aşamalı şoka sokar. Hasar gördüğünü düşünen cilt ise hızlı bir şekilde kolejan üretimini arttırır. Bu sayede cilt kendini yenilemiş ve onarmış olur.

Dermarollerin Etki Süresi Ne Kadardır?

Dermarollerin etki süresi elbette kişiye ve cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Evde kendinizin yapacağı iğneleme yöntemi ile cildinizi ilk kullanımda %50’ye kadar onarabilirsiniz. 3 ila 9 ay arasında tam olarak sonuç alınabileceği, kontrollü çalışmalarda ise 6-8 ay sonra kollajende %200 artış görüldüğünü belirtilmektedir. Uygulama esnasında olumlu bir sonuç alabilmek için en az 0.5 mm iğneli bir dermaroller kullanılmalıdır. Dermarollerden alınan sonucun kişinin yaşı, cilt tipi ve cilt probleminin boyutu ile farklılıklar gösterir. 

Dermorellerin kullanım periyodu ilk başlandığında haftada bir kere yani ayda 4 defa olmalıdır. Ardından ayda 2 defa, daha ilerleyen dönemlerde ise ayda bir defa olacak şekilde uygulanmalıdır.

Dermarollerin Faydaları Nelerdir?

  • Dermoraller cildinizin daha aydınlık, daha taze ve canlı görünmesine yardımcı olmaktadır.
  • Dermaroller, deri üzerinde oldukça küçük kanallar açarak kök hücre ekstresinin cilt altına 200 kattan daha fazla geçmesini sağlamaktadır.

Dermaroller Kullanırken Bunlara Dikkat!

  • Cilt bakterilerden arındırılmalı, iyice temizlenmelidir.
  • Evde 1 mm veya daha uzun boyuttaki iğneli dermaroller kesinlikle uygulanmamalı, bir uzmana başvurulmalıdır.
  • Uygulama sonrasında gerekli bakım yapılmalıdır.
  • Sivilce ya da yara olan ciltlere uygulanmamalıdır. Sahip olduğu iğneleri dolayısıyla var olan akne probleminin tüm cilde yayılmasına ve yaralı bölümün iyileşme süresinin uzamasına neden olur.
  • Saç dökülmesini önleme ya da yeni saç çıkarma amacıyla da kullanılabilir. Saç için kullanılan dermaroller kesinlikle başka bir bölgede kullanılmamalıdır.

Dermarollerin ve iğnelerinin kalitesi son derece önemlidir. Titanyum malzemeden yapılmış dermaroller iğnesi olan ürünleri tercih etmelisiniz. Medikal kullanım için yüksek kaliteli çelik iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler alerji de yapmamaktadır.

Dermaroller Hangi Bölgelerde Kullanılabilir?

•          Kırışıklıkların azalması ve önlenmesi

•          Cilt çatlaklarının minimize etme

•          Güneş lekelerini yok etme

•          Sivilce lekelerini yok etme

•          Yara, kesik ya da ameliyat izi gibi lekelerin görünümlerini en aza indirme

•          Saç dökülmesini engelleme

•          Yeni saç çıkarma

•          Daha taze, aydınlık ve canlı bir cilt görünümü elde etme

Dermaroller İğne Boyutları

Farklı iğne boyutlarının her biri aslında farklı tedaviler için kullanılır. 0.25 mm iğneler, cilt bakım ürünlerinin daha fazla eğilimini sağlar. 0.5 mm’lik iğne ucu deri gençleştirme, kırışıklık azaltma, yaşlılık önleme gibi hasarların giderilmesi ve azaltılması için kullanılır. 1.5 mm’lik uzman kontrolünde uygulanması gereken dermaroller ise; cerahhi akne, yanık gibi izlerin azaltılması ve delikli derinin giderilmesi gibi sorunları ortadan kaldırır.