Kadınlar Erkeklerden Ne Bekler?

   

KADINLARI ANLAMAK ZOR!

 Kadınları anlamak zor diyerek hep suçu bize atıyorsunuz. İstediğimiz şeylerin pahalı ve çok yüksek şeyler olduğunu iddia ediyorsunuz. Sizin düşüncelerinizle biz kadınlar çok kompleksli varlıklarız. Oysa istediğimiz şeyler öyle sizin yapamayacağınız çok zor şeyler değil. Biz sadece sizden kibar olmanızı arada sırada küçük sürprizlerle şaşırtmanızı istiyoruz. Mesela yoldan kopartıp getirdiğiniz bir çiçek bile bizi mutlu edebiliyor, nadiren de olsa çıkılan akşam yemekleri, evde hazırladığınız bir sabah kahvaltısı kırılan bir yumurtaya bile kanabiliyoruz aslında o yüzden bahsettiğiniz, söylediğiniz kadar zor kişilikler olduğumuzu söyleyemeyeceğim. Eşiniz, sevgilinizi ufak tiyolarla kazanabilmeniz için 10 tane ipucu vereyim size.

 

herseyce.com
 

1-Bakımlı Olun

  Bakımlı olmanız kendinize özen göstermenizi biz kadınlar bize verdiğiniz saygı olarak nitelendiririz. Bir kadın asla yanındaki erkeğin ter kokmasını, ağzının kokmasından hoşlanmaz. Bu yüzden her gün duş almalı saçlarınızı yapmalı ve güzel kokular sürünmeli dişlerinizi düzenli fırçalamanız gerekir. Tabi sadece güzel kokmak yetmez dışarıya çıkıyorsanız evde maç seyrettiğiniz eşofmanlarınızla da gitmeyin her kadın yanındaki erkeğin giyinişine dikkat eder.

 

2-Yardımcı Olun

 Hiçbir kadın yanındaki erkeğin hizmetçisi gibi hissetmekten hoşlanmaz. Mesela eşiniz çalışıyor ve o gün işten geç gelecekse ona bir çorba hazırlayabilirsiniz. Bulaşıklar varsa yıkayabilir,çamaşırlar varsa katlayıp yerleştirebilirsiniz.Böyle küçük ince düşünceleriniz size artı puan kazandıracak ve eşinizle harika zaman geçirmeye başlayacaksınız.

 

3-Bizimle Kibar Konuşun

 Arkadaşlarınızla buluştunuz veya aile üyelerinizle birliktesiniz eşinizi veya sevgilinize güzel sözcüklerle hitap edin mesela; -Hayatım bir bardak daha çay koyar mısın?  -Canım su getirebilir misin? Gibi… bu tür ılımlı konuşmalarınız eşinizi hem kırmayacak hem gönlünü kazanacaktır. Sohbet esnasında arkadaşlarınızla bir şey konuşuyorsanız kesinlikle sevgilinizin de fikirlerine saygı duymalı ve onu güzelce dinlemelisiniz. Başkalarının yanında asla kavga etmemeli tartışma yaratacak şeylerden de kaçınmanız yararınız olacaktır.

 

4-Planlar Yapın

 Birlikte olduğunuz insanla vakit geçirin. Bir piknik olur,akşam yemeği olur,konser olur… sevdiğiniz insanla buluştuğunuzda yarım saat ne yapsak diyerek vakit harcamayın. Kararsızlıkla  geçirdiğiniz süre kız arkadaşınızı sıkabilir ve tartışabilirsiniz. Kadınlar yapılmış planlara uymaya bayılırlar onlar için plan çaba harcadığınızı özen gösterdiğinizi ve vakit geçirmekten hoşlandığınızı düşündürür.

 

5-Hesap Ödemek

 Eğer sevgilinizle özel bir akşam yemeyi yiyecekseniz ve hesabı kendiniz ödemeyecekseniz kesinlikle pahalı yerleri tercih etmemelisiniz. Hesabı erkek öder düşüncesine her zaman karşı gelmiş ve saçma bulmuş birisiyimdir. Fakat pahalı bir yer tercih ediyorsanız kız arkadaşınıza hesap ödetmemenizi tavsiye ederim. O an kız arkadaşınızın yanında o mekana yetecek parası olmayabilir ve istemeden rencide edip kendinize kavga davetiyesi çıkartmamalısınız.

 

6-Erkek Bahaneleri

 Kadınlar olarak bahanelerden hoşlanmayız ve bize söylediğiniz en ufak yalanı da anlarız.  O yüzden kendinizi küçük düşürecek davranışlardan kaçınmanızı tavsiye ederim. Örneğin akşam yemeği için söz verdiniz fakat arkadaşlarınız aradı ve o an yanlarına gitmeniz gerekti. O halde bu durumu olduğu gibi kız arkadaşınıza anlatmalı bahanelerden kaçınmalısınız.” Hastayım, annem rahatsız,misafir gelecek” gibi saçma şeyler önümüze koymayın. Arkadaş ortamında çektiğiniz bir resim veya küçük bir etiketlenme sizi bitirebilir. O yüzden karşınızdaki insanı aptal yerine koymamalısınız.

 

7-İlgili Olun

 Bir kadını seviyorsanız siz erkeklere çiçek gibi sevin diye örnek vermeyeceğim. Siz erkekler çiçek bakmaktan ne anlarsınız. O yüzden oyun konsolundan örnek vererek anlatacağım. Bir kadını oyun konsolunu sevdiğiniz gibi sevin. Evde kırılmasın diye nasıl gözünüz gibi bakıp kimseye dokundurtmuyorsanız, kadınlara da aynı ilgiyi gösterin. Oyun konsolunuzla çok oynar ve sert basarsanız tuşlarına kırılır. Kadınlara da çok ilgi gösterip güzel söz söylememelisiniz bu biz kadınları çok sıkar. Eğer kaba davranır kırıcı olursanız da aynı şekilde biz kızları kırmış incitmiş olursunuz. Eğer oyun konsolunuzla hiç oyun oynamaz ve hep bir köşede bırakırsanız bir zaman sonra yine çalışmaz. Kadınlara da ilgi göstermez umursamazsanız sizden uzaklaşır ve başka şeylere yoğunluk vermeye başlarlar. O yüzden her şeyi tadında bırakmalı ne çok darlamalı ne de bizi çok rahat bırakmalısınız.

 

8-Centilmen Olun

 Centilmenlikten kastım kölemiz olun değil tabiki. Sokakta yürürken üşüdüğümüzde ceketinizi sırtımıza koyun. Eğer taksiye bindiriyorsanız taksiciye önceden parasını verin,özel bir akşam yemeği için gidilen restourantın önünde nadiren de olsa kapımızı açarak indirin bizi arabadan. Eve bırakırken bina kapısından içeri girmemizi bekleyin mesela bu bizim güvende hissetmemizi sağlar sonuçta aceleniz yok. Arabadan iner inmez gazlamanıza gerek yok. Kadınlar böyle ince detaylara dikkat eder sizlerde artık uyanık olmalısınız.

   

9-Verilen Sözleri Kesinlikle Tutun

 Verilen söz kadın için çok büyük önem taşır. Kesinlikle tutulmalıdır ve bir kadın asla  verilen sözleri unutmaz. Zaten tutamayacaksan söz vermeyin ne gerek var böyle şeylere. “Geleceğim dediyseniz gelin,gitmem diyorsanız gitmeyin,yapmam diyorsanız yapmayın,arayacağım diyorsanız arayın” verilen sözleri tutmanız,yerine getirmeniz bizim size güvenmemizi sağlar.Eğer bir kadın size güveniyorsa bunun kesinlikle değerini bilmelisiniz. Gereksiz anı kurtarmak için küçük yalanlarla bu güveni yerle bir etmemenizi sonucu ne olursa olsun doğruyu söylemenin size hep artı puan kazandıracağından emin olabilirsiniz.

 

10-Ne Olursa Olsun Aramızda Durun

 Sevdiğin insan haklı veya haksız ne olursa olsun koşulsuz arkasında durmalısın. Basit bir örnekle sevgiliniz birisiyle tartışıyorsa kesinlikle onu itip küçük düşürmemelisiniz. Onun yerine onu geriye çekip kendinizi öne atmanız gerekir. Kadınlar bu tür korumacı davranışlardan çok etkilenir ve arkanızda olduğunuzu bilmesi ona güç verecek güvende olduğunu hissetmesini sağlayacaktır.