Protez Tırnak

Son yıllarda en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi de protez tırnaktır. Protez tırnakların yapımı aşamaları çokta zor bir olay değildir. size evde yapabileceğiniz şekilde yardımcı olacak videoları makalenin sonunda bulabileceksiniz. Ama budan önce protez tırnağın ne olduğunun bilmek gerekir.

Protez tırnak, sağlıklı ve estetik tırnak görünümü isteyenler için ideal bir yöntemdir.  Tırnağı seven kadınlar için şık bir görünümün yanında kullanışlı yapısıyla tercih edilen protez tırnak son yılların en çok tercih edilen yöntemdir. Sürekli manikür yaptırma ihtiyacı duyanlar içinde iyi bir yöntemdir. Takma tırnak gibi zahmetli uygulamalardan daha kolay uygulanan bir yöntemdir. Doğal bir görünüm sağlayan bu yöntemi evlerinizde de kolaylıkla yapabilirsiniz..

Protez tırnak kişinin kendi tırnaklarının üzerine koruyucu uygulandıktan sonra uygulanan bir yöntemdir. Böylece gerçek tırnaklara zarar vermeden harika görünümlü tırnaklara sahip olursunuz. Gerçek tırnağın nefes almasına engel olmaz. Üzerine oje uygulanabilir hatta sürülen ojenin daha kalıcı olmasına olanak tanır.

Peki herkes protez tırnak yaptırabilir mi? Bu sorunun cevabı kesinlikle evettir. Bunun dışında, tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler için uygun bir uygulamadır. Hem estetik bir görünüm kazanmalarını hem de bu alışkanlıktan kurtulmalarını sağlayan bu yöntemi kesinlikle denemelisiniz. Tırnakları hassas olan, tırnak kırılması problemi yaşayan, tırnak üzerinde pürüz, çatlama gibi sorunlar yaşayan kişiler için protez tırnak uygulaması oldukça iyidir.

Kimler kullanmamalıdır; Tırnaklarında ya da ellerinde mantar olan kişiler için protez tırnak uygun değildir.  Protez tırnağın 3 yöntemi vardır.

1.Akrilik tırnak: Özel bir toz ve özel bir sıvı karıştırılarak elde edilir. Tırnak ucuna plastik bir tırnak yerleştirilir kalan kısımlar ise bu akrilik sıvı ile doldurulur. Oldukça keskin bir kokusu vardır. astım hastası olan kişiler için ideal değildir.

2. Jel tırnak: Bu yöntemde tırnağa bir jel uygulanır ve kurutup rötuşlar yapılarak şekil verilir. Bu yöntem en kalıcı ve doğal duran yöntemdir. Kullanımı oldukça kolaydır. Evinizde de rahatlıkla uygulayabileceğiniz kokusuz bir uygulamadır.

3. Dippig tırnak: Bu yöntem akrilik tırnağa benzer arasındaki fark bu yöntemin mat ve kokusuz olmasıdır.

Protez tırnağın takılma aşamaları ise şunlardır.

  1. tırnağa uygulama yapmadan önce manikürünü yapmak gerekir. Kuru manikür tercihi yapmanız önemli. Daha sonra tırnağın üzerindeki yağın giderilmesi için primer sürülür.


2. Tırnakların uç kısmına tırnak şekline uygun bir protez tırnak yerleştirilir ve
ya tırnak şablonu yapıştırılır. Tercih edilen uygulama tırnağa yapılır. benim tercihim jel yöntemidir. Kişinin kendi tırnak şekline ya da isteğine göre şekillendirilir.
3. Yapıştırılan tırnağın doğal durması için kişinin kendi tırnağıyla aynı seviyeye gelecek kadar törp
üleme işlemi yapılır.
4. Törpüleme işlemi tamamlandıktan sonra kişinin istediği protez tırnak çeşidine göre tırnağın diğer kısımları özel tırnak jeli ile kaplanır.
5. En son olarak tırnağın yüzeyi de törpülenir ve parlatılır.
Kalıcı oje sürerek güzel tırnaklara sahip olabilirsiniz.

herseyce.com

Size kendi yaptığım jel tırnak videosunu paylaşıyorum.

herseyce.com

Protez tırnak istendiği her zaman çıkarabilir.  Yanlış yöntemler tırnaklarınıza zarar verir. Size bu konuda da yardım ederek kolay bir yöntem videosu paylaşıyorum.

Protez tırnaklar, istenen aralıklarla yenilenebilir. Tırnak uzadıkça alt kısımdan gelen tırnak da tekrar özel protez tırnak jeli ile kaplanabilir.